Përballje të “çmendura” në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

UEFA gjatë  ditës së sotne në Nyon të Zvicrës ka tërhequr shortin për fazën çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale të Ligës së Kampionëve.

Kristiano Ronaldo me Juventusin e tij, nëse kalojnë Lion, mund të luajnë kundër Real Madridit, nëse këta të fundit eliminojnë Mançester Sitin.

Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve do të jetë vërtetë e çmendur.

Një nga fituesit e prej përballjeve Mançester Siti – Real Madrid dhe Juventus – Lion, do të takohet në anën tjetër me skuadrën që del më e mira mes Barcelona/Napoli – Bajern Munih/Çelzi.

Gjysmëfinalisti tjetër do të mësohet pas përballjeve RB Lajpcig – Atletiko Madrid  – Atalanta – PSZH.

Leave a Reply