Jang Bojs shuan ëndërrën e Tiranës, “bardheblutë” eliminohen nga Liga Europa

Jang Bojs ka shuar ëndërrën e Tiranës për të siguruar një vend në grupet e Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Zvicrës sonte në stadiumin “Ëankdorf” në Bern mundi kampionët e Shqipërisë me rezultatin 3:0. 3 minuta para fundit të pjesës së parë Kristian Fasnaht paralajmëroi fitoren e Jang Bojs,

Një ish futbollistë i FC Shkupit në stafin e Umit Karan

Umit Karan gjatë ditës së djeshme u prezantua si kryetrajner i FC Shkupit, duke zëvendësuar në këtë post Muharem Bajramin, i cili u shkarkua nga ana e drejtuesve të skuadrës nga Çairi, njofton “infOSport.mk”. Umit Karan skuadrën e FC Shkupit do ta drejtojë deri në fund të sezonit, ndërsa i njëjti

Tifozët e klubit armen Ararat para ndeshjes me Zvezdën, “Kosova është Serbi”

Skuadra kampione  e Armenisë, Ararat gjatë ditës së sotme si nikoqir në Qipro do të zhvillojë ndeshjen e fazës “play-off” të Liga Europa kundër skuadrës së njohur serbe të Crvena Zvezdës. Para kësaj sfide një mirëseardhje ndryshe kanë menduar t’i ofrojnë kundërshtarit tifozët armenë. Këta të fundit kanë shpalosur një parullë

Akuzat për racizëm, Nejmar dhe Gonzales shpëtojnë pa u dënuar!

Nuk do të përballen me dënime të reja ylli i Paris Sen Zhermen, Nejmar, dhe ai i Olimpik Marsej,  Alvaro Gonzalez. Braziliani Nejmar e ka akuzuar Gonzalezin për racizëm, pasi ishte ndëshkuar me karton të kuq në humbjen e PSZH-së ndaj Marsejës në fillim të muajit shtator. Në atë takim plotë 5

Njihuni me 32 skuadrat e kualifikuara në grupet e Ligës së Kampionëve

Të mërkurën në mbrëmje janë mësuar edhe zyrtarisht 32 skuadrat pjesëmarrëse për në grupet e Ligës së Kampionëve për sezonin 2020/2021. Midtjylland, Krasnodar dhe Salzburg, janë tre skuadrat e fundit që kanë rezervuar një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri. Danezët e Midtjylland dhe rusët e Krasnodar për herë