Nesër për nder të pavarësisë zhvillohet vëllazërorja Kosovë-Shqipëri

Të martën më 16.02.2021 në orën 12:00 në stadiumin e KF 2 Korriku do të zhvillohet ndeshja e veteranëve ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të shënimit të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ndërsa e njëjta do të organizohet nga Federata e Futbollit e Kosovës. Ndeshja

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta futbollisti 17-vjeçar

Klubi kosovar, Gjakova nëpërmjet një postimi në faqen e klubit, ka dhënë një lajm të hidhur për të gjithë sportdashësit anembanë, në veçanti ata shqiptarë. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në një moshë të re, futbollisti i tyre, Elirion Shabanaj. Lojtari ishte vetëm 17 vjeç dhe largohet në mënyrë të hershme

Safet Miftari: Teteksi dhe Osogova vlerësohen më shumë se Drita e Bogovinës (VIDEO)

Shqiptarët sërish të diskriminuar në ndarjen e vauçerëve nga Agjencia e Rinisë dhe Sportit. Kryetari i klubit të Dritës së Bogovinës, Safet Miftari në emisionin Sportmania që transmetohet në televizionin Shenja, ka treguar me fakte se si është zvogluar shuma e vauçerit për Dritën e Bogovinës nga viti i kaluar dhe në të njejtën

Jahja siguron fitoren e Struga Trim Lum përballë Veleshtës

Struga Trim Lum ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Veleshtës në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Strugë gjatë ditës së sotme, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje erdhi pas shtyerjes së ndeshjeve të para të stinorit pranveror, e ku Struga Trim Lum duheshe të takohet me Makedonija GJ.P. Anulimi i këtij takimi, bëri që

Ferhan Hasani debutoi me Partizanin, ndërsa gjesti i tij tërhoqi shumë vëmendje

Ferhan Hasani debutoi me fanellën e Partizanit në takimin kundër Kastriotit, duke luajtur rreth 10 minuta. Debutimi i fantazistit 30-vjeçar nga Tetova vonoi disi, por trajneri Daja u shpreh pas ndeshjes se e ka ruajtur nga një dëmtim i mundshëm, pasi nuk ka qenë ende gati në 100% të formës fizike. Por

Odise Roshi largohet nga Akhmat Grozny, transferohet në Hungari

Futbollisti i Kombëtares, Odise Roshi largohet nga kampionati rus, teksa do të vijojë karrierën te skuadra e Diosgyori VTK në Hungari. Burime të Supersport raportojnë se të martën Roshi do të jetë në Hungari për të hedhur firmën mbi kontratë me Diosgyor, te e cila skuadër do të gjejë  një tjetër

Futsal Karadaku vetëm sa e nevrikosi Futsal Shkupin, me “manita” u rikthye në Likovë

Futsal Shkupi ka regjistruar fitoren e rradhës, këtë herë në ndeshjet kampionale, që rikthehen pas një pauzë gati tre javore për shkak paraqitjes së përfaqësueses së Maqedonisë në futsal në ndeshjet eliminatore për Europianin e ardhshëm, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione në fuqi e vendit në futsal, Futsal Shkupi, ishte nikoqir i