Golat nga ndeshja Ak.Pandev-Struga Trim Lum (VIDEO)

Struga Trim Lum sezonin e ri në elitën e futbollit vendor e ka nisur me barazim. Ekipi strugan, që edicionin e kaluar shkroi historinë, duke siguruar një vend për në garat europiane, në takimin e fundit të xhiros së parë të sezonit të ri në elitën e futbollit vendor, barazoi 1:1 ndaj Akademia Pandev në Strumicë, njofton “infOSport.mk”.

Vendasit e dëshironin më shumë fitoren, megjithatë ekipi strugan dëshmoi edhe njëherë tjetër se ka krijuar një organikë të shëndoshë dhe një skuadër shumë respektabile, që vështirë është të mundet.

GOLI I EMIR SKENDERIT

Pas matjes së forcave në fillim në takimit, Struga Trim Lum avansoi me anë të golashënuesit të saj, Emir Skenderi, i cili shfrytëzoi hutinë në mbrojtjen e vendasve dhe nga tentativa e dytë arriti që të mposhtë portierin Jovanovski.

E gjithë kjo ndodhi në minutën e 25-të, ndërsa vetëm pas 9 minutave lojë në pjesën e dytë, Akademia Pandev arriti deri tek barazimi, falë golit të shënuar nga ana e Martin Mirçevskit.

Ish futbollisti i Vardarit pranoi një top brenda zonës mysafire dhe me një parabolë arriti që të mposhtë Davor Taleskin, i cili në minutën e 76-të prodhoi një intervenim bravuroz, duke i mohuar fitoren skuadrës së Akademia Pandev. (infOSport.mk)

Leave a Reply