Maqedonia U16 mund bindshëm moshatarët e Kosovës, Hisar Ali shënon sërish

Përfaqësuesja e Maqedonisë U16 ka shënuar fitore bindëse 5:1 ndaj moshatarëve të Kosovës në kuadër të turneut zhvillimor që po zhvillohet në Bullgari, njofton “infOSport.mk”.

Stefan Mlladenoski dhe Edin Etoski shënuan nga dy gola në këtë ndeshje, ndërsa një gol tjetër realizoi, Hisar Ali, i cili gjithashtu asistoi edhe në njërin nga golat e shënuar nga Mlladenoski.

Përveç Hisar Ali, te Maqedonia U16, që udhëhiqet nga seleksionuesi shqiptarë Dashmir Beari, me lojë të mirë u dallua edhe Admir Latifi, aktualisht pjesë e Makedonija GJ.P. (infOSport.mk)

Leave a Reply