Atleti shqiptarë fiton medaljen e arrit në Beograd

Atleti shqiptar, Izmir Smajlaj, ka rrëmbyer vendin e parë në Mitingun Ndërkombëtar të Beogradit. Smajlaj fitoi medaljen e artë me rezultatin 7.91m, me një diferencë të vogël nga kundërshtari serb, ka njoftuar Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar. Kështu, Izmir Smajlaj bëri që të ngritet lart flamuri kombëtar dhe të dëgjohet himni kombëtar

5 vite nga droni shqiptar që çmendi serbët midis Beogradit

Më 14 tetor të vitit 2014, në orën 21: 27 është ndërprerë ndeshja Serbi-Shqipëri që luhej në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Evropian France 2016. Ndërprerja ishte paralajmëruar po thuaj që para fillimit: Ishte ndaluar pjesëmarrja e tifozëve të Kombëtares shqiptare në Beograd, ndërsa tifozët serbë në stadium me fishkëllima e

Skandal në Beograd, në mes të ditës kërcënojnë me pistoletë menaxherin e Armando Sadikut

Skandal në Beograd, ku është kërcënuar në mes të ditës me armë një nga figurat me të njohura të futbollit serb, menaxheri Nikola Damjanac. Ky i fundit, bashkë me Fali Ramadanin, menaxhojnë kompaninë LIAN Sports, e cila përveç emrave të njohur si Pjaniç, Joviç, Kulibali, Under, Kostiç, Rukavina, Veljkoviç, Gaçinoviç apo

‘Tifozat Kuq e Zi’ në stadiumin e Markanës në Beograd vendosin foton e Adem Jasharit

Tifozat e kombëtares së Shqipërisë, ndryshe të njohur si ‘Tifozat Kuq e Zi’ para ndeshjes me Skocinë në kuadër të Ligës së Kombeve i kanë bërë një vizitë stadiumit të Marakanës në Beograd, aty ku ndeshjet e saj si nikoqir i zhvillon skuadra e Crvena Zvezdës. Përveç vizitës, ata kanë bërë