Kapiteni Jakupi i bindur se me “Shvercerat”, Futsal Shkupi kalon grupin parakualifikues

Kapiteni i Futsal Shkupit, Berat Jakupi është shprehur shumë optimist në prag të turneut parakualifikues të Ligës së Kampionëve Europian. Ai në konferencën e sotme të organizuar me gazetarë tha se ekipi “bardhekaltër” ka vetëm një qëllim dhe ai është që të kalojnë këtë fazë parakualifikuese. “Siç e theksoi edhe trajneri

Jakupi: Ftesa të luaj për Kombëtaren “kuq e zi” ëndërra ime e fëmijërisë

Gjatë ditës së sotme në duart e portierit të Futsal Shkupit, Berat Jakupit ka arritur edhe ftesa zyrtare nga ana e Federatës shqiptare të Futbollit, që gardiani shkupjan të mbroj ngjyrat e Kombëtares së Futsalit të Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Në një bisedë me portalin tonë, Jakupi tha se me këtë

Kombëtarja shqiptare në futsal ftesë zyrtare për portierin e Shkupit, Berat Jakupi

Kombëtarja e Shqipërisë në futsal i ka bërë ftesë zyrtare portierit të Futsal Shkupit, Berat Jakupi, që ky i fundit të veshë fanellën “kuq e zi”, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” një kohë më të gjatë interesoheshin për shërbimet e gardianit shkupjan, i cili me mjaft sukses është paraqitur vite me rradhë në