Rabotniçki përshëndetet që në raundin e parë, eliminohet nga Honvedi

Rabotniçki ka përfunduar garat që në raundin e parë, pasi sot në transfertën në Hungari kundër Honvedit pësoi disfatë të thellë 0:4, njofton “infOSport.mk”. Nga dy gola në secilën pjesë shënoi skuadra hungareze, e cila avansoi me golin e shënuar nga Filip Holender, që shfrytëzoi gabimin e mbrojtësit Dean Mitrev. Po

Jovanovski dhe Stjepanoviç njëzëri: Besojmë në fitore ndaj Honvedit

Trajneri i Rabotniçkit Gjore Jovanovski, si dhe kapiteni Ostoja Stjepanoviç në koferencën për shtyp të organizuar për gazetarë në prag të ndeshjes së parë eliminatore të Liga Europa kundër hungarezëve të Honved, njëzëri thanë se skuadra e tyre ka potencial dhe forcë për të mundur ekipin kundërshtarë, njofton “infOSport.mk”. Strategu i