Senegali mundi Katarin dhe beson te 1/8 e finales (VIDEO)

Senegali ka shënuar fitore 3:1 ndaj nikoqirëve të Katarit në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit “A” në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Për senegalezët ishte kjo fitorja e parë në këtë event, me ç’rast ata tashmë besojnë fuqishëm te kualifikimi në ndeshjet e 1/8 së finales. Kujtojmë përveç

Ekuadori mund nikoqirët e Katarit në ndeshjen hapëse të Botërorit 2022

Ekuadori e ka fituar ndeshjen e parë hapëse të Kupës së Botës kundër nikoqirëve të Katarit. Kombëtarja e Ekuadorit triumfoi me shifrat 2:0 ndaj Katarit, në takimin e vlefshëm për Grupin A, njofton “infOSport.mk”. Më i merituar për këtë fitore të Ekuadorit ishte kapiteni Enner Valencia, i cili i realizoi që

Rast precedent, Katari do të garojë në zonën europiane! Bëhet pjesë e grupit “A” eliminatorë

Nikoqirët e Kampionëtit Botëror të vitit 2022, Katari janë përfshirë në zonën e Europës, aty ku do të bëjnë pjesë në grupin “A” eliminatorë, aty ku bëjnë pjesë Portugalia, Serbia, Irlanda, Luksemburgu dhe Azerbejxhani. Katari këto eliminatore do ti nis me 24 mars të vitit 2021 si mysafir i Luksemburgut. https://twitter.com/QFA_EN/status/1336399970136625155?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1336399970136625155%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D876818 Në këtë

Katarit mund ti merret Botërori i vitit 2022! Politikë, apo çfarë…

Katari mund të humbasë të drejtën e organizimit të Kupës së Botës në vitin 2022, raportojnë mediat në Meksikë. Një lajm ky i bujshëm, por që ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar. Nëse është e vërtetë, treshja SHBA-Kanada-Meksikë bëhet favorite për organizimin e Botërorit në fjalë. Për momentin është veçse një thashetheme,