Talenti Orhan Emini që synon të rritet në hendbollist cilësor! (VIDEO)

Në kohën kur hendbolli i Maqedonisë sërish ngritet në piedestalet më të larta në suaza ndërkombëtare si asnjë sport tjetër kolektiv në Maqedoni, është shumë i natyrshëm interesi i opinioninit dhe të rinjëve për këtë sport. Është interesant fakti se shqiptarët asnjëherë nuk kanë qenë të përfshirë në përfaqësueset e

Rinia fiton dhe ende për Superligë shpreson

Rinia ka shënuar edhe fitoren e 13-të në kampionatin e sivjetshëm në kuadër të Ligës së Parë të Hendbollit në vend, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Muhamed Ismaili të dielën në mbrëmje në teren vendas mundën GRK Tikveshin nga Kavadari me rezultatin 27:22, duke mbajtur në këtë mënyrë gjallë shpresat