Zhvillime të paparashikueshme te kombëtarja shqiptare, ikin dy, vijnë dy futbollistë të tjerë

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll po vijon përgatitjet për ndeshjen e së dielës në Beer Sheva, kundër Izraelit. Në prag të këtij takimi në kampin kuqezi po ndodhin disa zhvillime të paparashikueshme. Për shkak të problemeve fizike, konkretisht tërheqjeve muskulare të pësuara gjatë ndeshjes miqësore ndaj Jordanisë, futbollistët e ekipit kombëtar,

Demiri: Shqipëria më vlerësoi kur unë injorohesha nga Maqedonia

Besir Demiri do të jetë njëri prej futbollistëve të ri që do t’i bashkohet Kombëtares së Shqipërisë në muajin shtator për ndeshjet në Ligën e Kombëve. Futbollisti shqiptarë nga Shkupi, pasi ditën e djeshme u pajis me pasaportën shqiptare, sot edhe konfirmoi se ka zgjedhur të luajë për Kombëtaren “kuqezi”,

Panuçi zbulon formacionin anti-Norvegji, kumanovari Aliji luan titullarë

Kombëtarja e Shqipërisë sot në “Elbasan Arena” do të zhvillojë ndeshjen e parë miqësore për vitin 2018-të. Trajneri italian, Kristian Panuçi, me gjithë përpjekjet e tij nuk ka mundur të mbajë shumë sekrete lidhur me formacionin, me të cilin do të zbres në fushë. Ashtu siç edhe konfirmoi në konferencën për

Panuçi: Duam që ta mposhtim Norvegjinë ashtu si Turqinë! (VIDEO)

Një ditë para ndeshjes kontrolluese me Norvegjinë, trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi ka folur para mediave në një konferencë shtypi të organizuar nga Federata e futbollit shqiptarë. “Skuadra ka punuar mirë, me seriozitet. Është një moment i sezonit ku është e vështirë të lësh skuadrën ku luan dhe të

Pas Jakupit edhe Eljesa Neziri gati për të veshur fanellën e Kombëtares shqiptare në futsal

Pas Berat Jakupit, “infOSport.mk” mëson se drejtuesit e Kombëtares shqiptare të futsalit pritet ti bëjnë ftesë edhe lojtarit të Juventus Seravës, Eljesa Neziri, për të veshur fanellën “kuq e zi”. 21-vjeçari pritet që ditëve në vijim edhe zyrtarisht të pranojë ftesën nga ana e trajnerit Erind Resuli, i cili e ka

Kombëtarja e Shqipërisë cakton miqësore ndaj Norvegjisë

Kombëtarja e Shqipërisë do të luajë ndaj Norvegjisë në një ndeshje të karakterit miqësore në muajin mars. Federata e futbollit shqiptarë më në fund ka arritur akordin me federatën norvegjeze, duke përcaktuar kështu 26 marsin si datën për zhvillimin e ndeshjes. Takimi Shqipëri-Norvegji do të luhet në “Elbasan Arena” dhe kjo

Shqipëria dhe Kosova 9-të vende më lartë në FIFA!

Kombëtarja e Shqipërisë është ngjitur edhe 9-të vende më lartë në rang listën më te re të publikuar të FIFA-s. “Kuqezinjët” renditet tashmë në vendin e 62-të, me 553 pikë nga 498 që kishte një muaj më parë. Në këtë përmirësim sigurisht që ka kontribuuar edhe fitorja 3-2 që Kombëtarja

Strakosha sërish lëndohet, lë Kombëtaren kthehet në Itali

Portieri i Kombëtares shqiptare, Tomas Strakosha sërish është shfaqur probleme me këmbën në prag të sfidës kontrolluese me Turqinë. Strakosha është liruar nga stafi i Kombëtares, me Panuçin që i ka dhënë leje që të rikthehet në Itali për t’u trajnuar nga mjekët e Lacios. Portieri është duke kaluar një moment

Kombëtarja e Shqipërisë përgatitet në Antalia për ndeshjen me Turqinë

Kombëtarja e Shqipërisë është duke vijuar përgatitjet në Antalia, për takimin kontrollues që do ta luajnë të hënën ndaj Turqisë. Trajneri Kristian Panuçi ka ushtruar skuadrën në pjesën taktike, me kombinacione të ndryshme në fushë. Veç ekipit “kuqezi” vijon të stërvitet Migjen Basha, i cili po bën disa ushtrime të lehta