Lacio e Strakoshës demolon vetëm në një pjesë Krotonen e Ajetit (VIDEO)

Skuadra e Lacios ka regjistruar fitore të thellë 4:0 ndaj Krotones në ndeshjen e javës së 18-të në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Xhordan Lukaku, Çiro Imobile, Senad Luliç dhe Felipe Anderson ishin autorë të golave, që të gjithë në pjesën e dytë, edhe atë në minutat 56-të, 78-të, 86-të dhe 89-të. Strakosha

Arlind Ajeti në formacionin më të mirë të javës në “Serie A”

Reprezentuesi shqiptarë, Arlind Ajeti, i cili luan me Krotonen në elitën e futbollit italian është bërë pjesë e formacionit më të mirë të javës së 17-të. Arlind Ajeti me Krotonen e tij këtë fundjavë mundën Kievon me rezultatin minimal 1:0, ndërsa pikërisht Ajeti luajti rolin e asistuesit në golin e shënuar