Javë përmbysjesh, Korabi fiton sërish, barazon Vardari i Forinës, humbasin Veleshta dhe Drita

Në Konferencën e Perëndimit në Ligën e dytë sot janë zhvilluar 4 takime mjaft interesante, e ku në 3 ndeshje skuadrat deri tek fitorja erdhën me përmbysje, njofton “infOSport.mk”. Me përmbysje fitoi edhe Korabi, skuadër kjo që në terren vendas me rezultatin 2:1 mundi Vëllazërimin e Kërçovës, për të cilën

Hidhet shorti për ndeshjet e Ligës së Dytë-Perëndim, derbi shqiptar që në start

Sot është hedhur shorti për ndeshjet e sezonit të ri në Ligën e Dytë – Lindje dhe Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Që në start do të kemi një derbi shqiptarë në konferencën e Perëndimit, aty ku Drita do të mirëpret Vardarin nga Forina. Gostivari, një ndër skuadrat pretendente për inkuadrim në ligën e