Super goditje e FC Shkupit, huazon sulmuesin shqiptarë të skuadrës zvicerane të Will

Skuadra e FC Shkupit pas largimit të Renaldo Cephas, po sheh mundësinë për të gjetur zëvendësimin adekuat të xhamajkanit. Edhe pse veçmë kanë arritur marrëveshje me brazilianin  Niltinjo dhe boshnjakun, Almir Hoxhiç, ata nuk ndalen këtu, teksa së fundmi në skuadër kanë sjellë edhe sulmuesin e talentuar shqiptarë, Luan Abazi. Ky

Luan Abazi i siguroi fitoren Maqedonisë U21 në miqësoren ndaj Bosnje e H.

Sulmuesi shqiptarë i skuadrës zvicerane të Vill, Luan Abazi, rezultoi deçiziv në fitoren minimale të përfaqësueses shpresa të vendit përballë moshatarëve të Bosnje e Hercegovinës, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë e këtij takimi të zhvilluar në stadiumin e Gjorçe Petrovit, nuk prodhoi gola, ndërsa vetëm pas 3 minutave lojë në pjesën

Luan Abazi shënon golin e fitores për Maqedoninë ndaj Kosovës

Sot në Shkup përfaqësueset U21 të Maqedonisë dhe Kosovës kanë zhvilluar takimin e parë miqësorë nga gjithsej dy që këto dy ekipe do të duhet ti zhvillojnë një kryeqendrën tonë, njofton “infOSport.mk”. Të dy trajnerët për këto dy ndeshje kanë ftuar kryesisht futbollistë të rinj të gjeneratave 2002/2003, tek të cilët