Lexuesit e “Marca” zgjodhën Messin si më të mirin e vitit 2017-të!

Lexuesit e të përditshmes spanjolle “Marca” kanë zgjedhur yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi si futbollistin më të mirë për vitin 2017-të. Ky vlerësim është paksa i çuditshëm, duke pasur parasysh se “Marca” ka rrënjët nga Madridi dhe është shumë i afërt me Realin. Për Messin kishin votuar 56% të lexuesve, teksa

Prestigjiozja spanjolle, “Marca”: Levante vallëzon nën ritmin e Bardhit

Vetëm 5 ndeshje iu dëshën Enis Bardhit për të bërë për vete tifozët dhe shtypin spanjoll, që vazhdojnë të thurrin elozhe për talentin 22-vjeçarë nga Shkupi. Ai me paraqitjet e tij dhe super golat e shënuar përmes specialitetit të tij, gjuajtjeve të lira, mahniti të gjithë, aq sa edhe prestigjiozja