Natë e skuadrave shqiptare, pas Shkëndijës, kualifikohet edhe Skënderbeu

Pas Shkëndijës, është edhe Skënderbeu skuadra që do të luaj në fazën “Play-Off” të Liga Evropa, pasi sonte në “Elbasan Arena” arriti që të eliminojë skuadrën çeke të Mlada Boleslav, të cilën skuadër po në këtë fazë, edicionin e kaluar e kishte eliminuar Shkëndija, njofton "infOSport.mk". Pas disfatës në ndeshjen e

Shkëndija e eliminoi vitin e kaluar, Skënderbeu përballet këtë vit!

Skuadra e Skënderbeut ka peshkuar fituesin e çiftit Shamrok - Mlada Boleslav në shortin e turit të tretë të Liga Europa. Skuadra çeke në ndeshjen e parë në Irlandë kishte shënuar fitore me rezultatin 3:2, dhe janë thuajse të kualifikuar, ndaj Skënderbeu mund të mendojë që tani për ata, por