Shevçenko gati të marrë drejtimin e kombëtares së Polonisë!

Sulmuesi legjendar i Milanit, Andrij Shevçenko është shumë afër nënshkrimit të kontratës me Kombëtaren e Polonisë. Për herë të fundit ai udhëhoqi skuadrën italiane të Xhenoas, mirëpo  për shkak të rezultateve të dobëta u shkarkua vetëm pas dy muajsh. Sipas të përditshmes polake “vZbirna”, Shevçenko dhe Federata e Futbollit të Polonisë

FIFA përveç Shqipërisë, dënon edhe Poloninë për sjelljet e tifozëve në “Air Albania Stadium”

FIFA ka dënuar jo vetëm Shqipërinë për sjelljen e tifozëve në “Air Albania Stadium”, por edhe Poloninë. Sigurisht që dënimi ishte pak më i rëndë për Shqipërinë, pasi ishte në rolin e nikoqirit dhe organizatorit të ndeshjes. Ndërkohë edhe polakëve u është tërhequr vëmendja pasi tifozët e tyre nisën përplasjen

Polonia “shuan ëndërrat” kuqezi midis Tiranës (VIDEO)

Polonia i ka “shuar ëndërrat” kuqezi  që sonte për një kualifikim të mundshëm në Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndër ndeshjet më të rëndësishme të “kuqezinjëve”, të cilët shpresonin shumë edhe në ndihmën e tifozëve, të cilët ishin pa dyshim

E konfirmojnë edhe nga FSHF, Shqipëria kundër Polonisë pa shërbimet e Gjasulës

Lajmin e publikuar më herët rreth mungesës së Jurgen Gjasulës, për shkak se ky i fundit kishte rezultuar pozitiv me “Covid 19”, e kanë konfirmuar edhe nga Federata Shqiptare e Futbollit. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mesfushori Klaus Gjasula nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës,

Covid 19 prek sërish kombëtaren shqiptare, pozitiv rezulton edhe Gjasula!?

Dëmtimet dhe koronavirusi i kanë dhënë një goditje të rëndë Kombëtares shqiptare në prag të ndeshjes me Poloninë. Pas Hoxhallarit dhe Cikalleshit, dyshohet se edhe mesfushori Klaus Gjasula është infektuar me Covid-19 dhe do të mungojë në ndeshjen ndaj Polonisë. Lajmi nuk është konfirmuar edhe nga FSHF, por mesa duket, Reja do

Cikalleshi me fjalë motivuese për ekipin “kuqezi”: Covid 19 më ndaloi mua, por nuk ndalon dot Shqipërinë

Sokol Cikalleshi, autori i golit të vetëm ndaj Polonisë në ndeshjen e parë në Varshavë, në prag të ndeshjes së dytë ndaj këtij kundërshtari që këtë herë do të zhvillohet në Tiranë, morri një lajm të trishtë. Sulmuesi i Konjaspor rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe nuk do të jetë në gjendje

Berisha: Mund të arrijmë Botërorin, ndeshja me Poloninë ngjason si ajo me Serbinë!

Në prag të ndeshjes shumë të rëndësishme ndaj Polonisë, që në program është nesër mbrëma me fillim në ora 20:45 në “Air Albania Stadium”, para gazetarëve në konferencë për shtyp ka folur edhe kapiteni i Kombëtares shqiptare, portieri Etrit Berisha. Ky i fundit ka analizuar këtë takim shumë delikat dhe

Surpriza e madhe e “Tifozave KuqeZi” për ndeshjen me Poloninë, gati Bashkimi Kombëtar!

Bashkimi Kombëtar ka nisur, tanimë po vazhdon në nivele të reja! Sigurisht, gjithmonë nga sporti dhe kurrsesi nga politika. Pavarësisht rezultatit që Shqipëria do të marrë ndaj Hungarisë, “kuqezinjtë” do të jenë ende në lojë për kualifikimin me vendin e dytë dhe kundër Polonisë do të luhet një finale e