Rexhbeqaj largohet nga Volfsburgu, por jo edhe Bundesliga!

Elvis Rexhbeqaj i ka dhënë fund qëndrimit të tij te Volfsburgu, por jo edhe aventurës së tij në futbollin gjerman. Futbollisti me origjinë nga Kosova ka vendosur të transferohet te Augsburgu, skuadër kjo që gjithashtu është pjesë e Bundesligës. Për shërbimet e Rexhbeqaj, drejtuesit e Augsburg kanë paguar 1.75 milion euro, mirëpo

Volfsburgu i ofron 400 mijë euro Kukësit që ta luajnë ndeshjen në Gjermani!

Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Skuadra e njohur gjermane e Volfsburg, që do të luaj kundër Kukësit në raundin e dytë eliminatorë të Liga Europa, i ka bërë një ofertë shumë interesante skuadrës shqiptare. Gjermanët nuk kanë dashur të udhëtojnë drejt Shqipërisë, me ç’rast nga skuadra e Kukësit kanë

Short ferri për Teutën dhe Kukësin, peshkojnë skuadra nga La Liga dhe Bundesliga!

Short ferri për dy nga tre skuadrat përfaqësuese të Shqipërisë në ndeshjet e Liga Europa, Teutën dhe Kukësin, njofton “infOSport.mk”. Goglat i kanë vënë përballë ekipeve të La Ligës dhe Bundesligës. Durrsakët e Edi Martinit do të presin në shtëpi Granadën, ndërkohë që Kukësi do të ketë përballë gjermanët e Volfsburgut. Ndërkohë

Volfsburgu i Mehmedit do të dimërojë vetëm një pozitë larg Ligës së Kampionëve

Volfsburgu i Admir Mehmedit vitin 2018-të në Bundesligë e ka mbyllur me fitore, pasi sot në ndeshjen e javës së 17-të si mysafir me rezultatin 3:2 mundi Augsburgun, njofton ‘infOSport.mk’. Për ‘ujqërit’ ishte kjo fitorja e 5-të në 6 javët e fundit, me ç’rast stinorin vjeshtorë do ta mbyllin në pozitën e 5-të,

Gostivarasi Admir Mehmedi “dopietë” ndaj Napolit të Hysajt (VIDEO)

Admir Mehmedi edhe pse u inkuadrua në lojë vetëm në 30 minutëshin e fundit të takimit miqësor kundër Napolit të Elseid Hysajt, ai doli të jetë protagonist kryesor i këtij takimi, duke shënuar dy gola në fitoren 3:1 të Volfsburgut të tij, njofton “infOSport.mk”. Mehmedi në lojë u inkuadrua në minutën

ZYRTARE, Admir Mehmedi i bashkohet Volfsburgut

Sulmuesi shqiptarë me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë, Admir  Mehmedi prej sot edhe zyrtarisht është pjesë e Volfsburgut, njofton “infOSport.mk”. 26-vjeçari në këtë mënyrë i ka dhënë fund aventurës së tij prej dy vite e gjysmë te Bajer Leverkuseni, me të cilën skuadër zhvilloi 86 ndeshje, duke realizuar edhe 13 gola.

Volfsburgu mbetet në Bundesligë, mundi sërish Braunshvajgun (VIDEO)

Volfsburgu ka ruajtur statusin e skuadrës elitare në Gjermani, pasi edhe në ndeshjen e dytë të balotazhit mundi Ajntraht Braunshavjgun, njofton “infOSport.mk”. “Ujqërit” shënuan fitore minimale 1:0, njëjtë sikurse edhe në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Volksfagen Arena”. Goli i vetëm ishte pjesë e Vierinjas në minitën e 49-të, kur