Liga e Kampionëve, grupi “G”, Lioni përballë Zenitit, Benfika mirëpret gjermanët e Lajpcig

Grupi "G" i Ligës së Kampionëve është mjaft i balancuar. Shorti ka bashkuar skuadra të cilat nuk kanë shumë diferenca nga njëra-tjetra dhe do të luftojnë deri në fund për kualifikimin. Në këtë grup bëjnë pjesë Lioni, Zeniti, Benfika dhe Lajpcigu. Në mbrëmjen e sotme, Lioni do të presë në Francë