Martinez shkëlqen me 3 gola në “Kopa Libertadores”, Interi e kërkon!

Sulmuesi i ri i Racing, Lautaro Martinez ka udhëhequr ekipin e tij në debutumin në ‘Kopa Libertadores”, duke shënuar plotë 3 gola ndaj Cruziero në fitoren 4:2. Nëse shikon golat e shënuar nga Lautaro Martinez, janë të gjitha cilësitë më të mira të sulmuesit 20-vjeçar, për të cilin Inter, siç

Ndërhynë ashpër ndaj tij, kapiteni i Selltikut në vend që të reagojë, feston!

Një episod shumë i çuditshëm vjen nga një ndeshje e fundit mes Selltikut dhe Aberdinit në futbollin skocez, i cili njihet si një kampionat shumë luftarak, ku shpesh jemi dëshmitarë edhe të starteve të ashpëra mes futbollistëve. I tillë ishte rasti edhe me kapitenin e Selltikut, ndaj të cilit futbollistët kundërshtarë

Queiroz: Mesi nuk është njerëzor, FIFA nuk duhet ta lejoj të luaj futboll!

Seleksionuesi i përfaqësueses së Iranit, Carlos Queiroz ka thënë se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë, ndërsa Messi “nuk është njerëzor dhe për këtë arsye FIFA nuk duhet ta lejojë që të luajë futboll”. “Gjithmonë them se Messi është i jashtëzakonshëm, nuk është njerëzor. Derisa të provohet që

Dortmundi që  tani mendon për merkaton e verës, gati dy goditje të fuqishme

Rezultatet e dobëta të këtij sezoni kanë shtyrë drejtuesit e Dortmundit për të menduar që tani për emrat e rinj, të cilët do i angazhonin gjatë merkatos së verës. Ditët e fundit, personat përgjegjës me merkaton e klubit të njohur gjerman, kanë avancuar shumë bisedimet për të mbyllur dy goditje. Bëhet

LPFM, XHIROJA 21: Të gjitha ndeshjet u mbyllën me kartona të kuq!

Të gjitha ndeshjet e zhvilluara në kuadër të xhiros 21 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë, janë mbyllur me kartona të kuq. Duke nisur nga ndeshja e parë e kësaj xhiroje Rabotniçki-Vardari, portieri i “Romantikëve” u përjashtua me karton të kuq nga loja dhe vendasit e mbyllën takimin

Jakupi: Ftesa të luaj për Kombëtaren “kuq e zi” ëndërra ime e fëmijërisë

Gjatë ditës së sotme në duart e portierit të Futsal Shkupit, Berat Jakupit ka arritur edhe ftesa zyrtare nga ana e Federatës shqiptare të Futbollit, që gardiani shkupjan të mbroj ngjyrat e Kombëtares së Futsalit të Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Në një bisedë me portalin tonë, Jakupi tha se me këtë

Nesterovski vulos fitoren e Palermos ndaj Askolit (VIDEO)

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ilija Nesterovski ka qenë protagonist në fitoren 4:1 të skuadrës së tij Palermo ndaj Askolit në Seria B të Italisë. Nesterovski vulosi fitoren e Palermos, duke shënuar një supergol në minutën e 83-të për shifra finale të këtij takimi. Golat tjerë për Palermon i realizuan Koronado dhe Rispoli