Juve eliminon Atalantën e Berishës, sërish do të luaj në finale të Kupës (VIDEO)

Skuadra kampione e italisë, Juventusi, për herë të katërt me rradhë është kualifikuar për në finalen e Kupës së Italisë, njofton “infOSport.mk”. “Zonja e Vjetër” njëjtë sikurse në ndeshjen e parë, ashtu edhe sonte mundi minimalisht 1:0 Atalantën e Etrit Berishës. Ndeshja e zhvilluar në “Juventus Stadium” në Torino ishte shumë

Ramadani dhe Belica shënojnë golat e parë për Partizanin (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë nga Maqedonia, Emran Ramadani ka shënuar golin e parë për Partizanin e Tiranës në fitoren 6:0 ndaj Lushnjës, të vlefshme për xhiron e 22-të në Superligën shqiptare. Ramadani gjeti golin e parë për Partizanin në minutën e 84-t, duke vulosur shifrat finale të takimit në 6:0. Në listën e

Shqipëria nuk e ftoi, talenti i Milanit i thotë “PO”, Kosovës

Kosova ka përfituar një super talentë në emrin e “milanistit”, Ismet Sinani, i cili pasi nuk morri ftesë nga Shqipëria U19 e Erion Bogdanit, vendosi të pranojë atë të përfaqësueses së Kosovës. Lajmin e raportojnë mediat në Kosovë dhe diçka e tillë është zbuluar gjatë emisionit “Sporti” në “KTV”. Sinani pritet

Ndërkombëtarët i rikthejnë sportistët rusë në gara

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) ka tërhequr pas vendimin për të përjashtuar Rusinë nga të gjitha aktivitetet sportive ndërkombëtare, lajm që e kanë konfirmuar sot drejtues të olimpizmit rus. “Të drejtat e Komitetit Olimpik Rus për të marrë vendime janë rikthyer totalisht”, u shpreh Alexander Zhukov, presuidenti i olimpizmit rus. Të

ZYRTARE, trajneri i futsal Kombëtares shqiptare shpall listën, në mesin e të ftuarve edhe dy lojtarë shkupjan

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Futsal e drejtuar nga trajneri, Erind Resuli ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar, me të cilët do të pararqitet në turneun miqësor “Adem Jashari” i cili do të zhvillohet në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë nga data 2, deri me 5 mars. Resuli ka grumbulluar

Shkëndija e Tetovës reagon për rastin ‘Lojtari ri’

Shkëndija e Tetovës ka reaguar përmes një komunikate për rastin ‘Lojtari i ri’ në ndeshjen me Akademia Pandevin. Kumunikatë e plotë e KF Shkëndija: Dy ditët e fundit, gjegjësisht menjëherë pas zhvillimit të ndeshjes ndërmjet KF Shkëndija dhe KF Akademia Pandev e luajtur të dielën dhe në të cilën fitorja i takoi

Caktohet data e zhvillimit të ndeshjes së anuluar, Juventus-Atalanta

Ndeshja e shtyrë e javës së 26-të midis Juventusit dhe Atalantas së Etrit Berishës do të zhvillohet me datë 14 mars. Një gjë të tillë vendosi Komisioneri pranë “Serie A”, ndërsa më poshtë ju sjellim në tërësi Njoftimin e bërë nga Federata Italiane e Futbollit: “Komisioneri i Ligës së Serie A,