Zidan mposht Konten e Alegrin, zgjidhet trajneri më i miri i vitit 2017

FIFA sa i përket trajnerit më të mirë të vitit 2017, ka përzgjedhur teknikun e Real Madridit, Zinedin Zidan. Francezi në këtë garë mposhti dy konkurentët tjerë për këtë çmim Masimiliano Alegrin dhe Antonio Konten. ''Faleminderit Real Madridit që më mundësoi të stërvis lojtarë të mëdhenjë si Cristiano, Luka, Toni, Sergio