Shijojeni spektaklin dhe golat e Kosovës ndaj Azerbejxhanit

Përfaqësuesja e Kosovës sonte në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë ka zhvilluar një ndër ndeshjet më të mira. ‘Dardanët’ mundën Azerbejxhanin me rezultatin 4:0, duke u konfirmuar në pozitën e parë në grupin 3 të Ligës D të Kombeve, dhe njëherit duke siguruar një vend për në ndeshjet gjysmëfinale, aty ku për kundërshtarë do të ketë përfaqësuesen e Maqedonisë, njofton ‘infOSport.mk’.

3 gola në këtë përballje për Kosovën shënoi futbolliti i Herenvenit, Arbër Zeneli, ndërsa një gol tjetër shtoi mbrojtësi i Dinamo Zagrebit, Amir Rrahmani.

Në videon më poshtë shijojeni spektaklin e dhuruar nga djelmoshat kosovar dhe golat e tyre ndaj Azerbejxhanit.

Shijojeni spektaklin dhe golat e Kosovës ndaj Azerbejxhanit

Shijojeni spektaklin dhe golat e Kosovës ndaj AzerbejxhanitKOSOVA – AZERBEJXHANI 4:0(A. Zeneli 2', 50', 76', A. Rahmani 61')

Публикувахте от infosport.mk в Вторник, 20 ноември 2018 г.

Leave a Reply