FC Shkupi dhe Makedonija GJ.P ndahen me barazim në ndeshjen gjenerale

FC Shkupi dhe Makedonija GJ.P gjatë ditës së sotme kanë zhvilluar gjeneralen para fillimit të kampionatit të ri, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar në Çair mes dy skuadrave shkupjane, që këtë edicion prezantuan vendin tonë në eliminatoret e Liga Europa, u mbyll me barazimin 2:2. Ishte kjo një ndeshje me dy

Statistikat thonë se Mustafi është më i mirë se Maguire

Mançester Junajtedi është shumë afër që ta kompletojë transferimin e Hari Maguire, derisa ka arritur marrëveshje me Lesterin që t’i paguajë 92 milionë euro. Anglezi 26-vjeçar do të futet në librin e rekordeve, pasi do të bëhet mbrojtësi më i shtrenjtë në histori të futbollit. Ai do të tejkalojë edhe holandezin, Virxhil

Një tetovar i bashkohet Beshiktashit!

Futbollisti tetovar, Riza Durmishi, pjesë e kombëtares së Danimarkës, gjatë kësaj vere mund ti thotë lamtumirë Lacios. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, është skuadra turke e Beshiktash, ajo që dëshiron shërbimet e mbrojtësit të krahut të majtë, i cili nuk arriti që të vjen në shprehje me fanellën e skuadrës

Feronikeli i Ramadanit, skuadra shqiptare me më shumë përfitime nga UEFA

Superliga e Kosovës, edhe pse vetëm me 2 përfaqësues në Europë, Feronikelin dhe Prishtinën, ka përfituar 1.250.000 euro, kjo falë edhe suksesit sidomos të skuadrës nga Drenasi, që udhëhiqej nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Feronikelit që fillimisht kaloi ndeshjet paraeliminatore të Ligës së Kampionëve, në total ka

Klubet pjesëmarrëse në Europë nga RMV këtë vit përfituan 1.5 milion euro

Edhe pse ky edicion nuk mund të cilësohet shumë i suksesshëm për klubet nga Maqedonia, të njëjtat falë paraqitjeve të tyre në Europë nga ana e UEFA-s kanë përfituar diçka më shumë se 1,5 milionë euro, të holla këto që do e ndihmojnë futbollin të kalojë edhe këtë sezon, shkruan