Në ndeshjen e 26 marsit në Shkup do të ketë edhe policë nga Kosova

Ndeshja e 26 marsit midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës po pritet me shumë padurim si nga ana e tifozëve në vendin tonë, ashtu edhe tek tifozët “dardan”, shkruan “infOSport.mk”. Federata e Futbollit të Maqedonisë po bënë çmos që kjo ndeshje të kalojë në një atmosferë festive, ndërsa mësohet se gjatë

3 futbollistët shqiptarë vazhdojnë kontratën me Lokomotivën e Zagrebit

Jon Mersinaj, Indrit Tuci dhe Enis Çokaj kanë zgjatur bashkëpunimin me skuadrën kroate të Lokomotivës së Zagrebit, deri në vitin 2024. Paraqitjet e mira të lojtarëve shqiptarë kanë bindur drejtuesit e klubit kroat, që ka njoftuar rinovimin e kontratave në faqen zyrtare. Të tre lojtarët u përshtatën shumë mirë me skuadrën e

Liverpulli vazhdon kontratën me portierin Alison Beker

Liverpulli dhe portieri brazilian Alison Beker e kanë vazhduar edhe për një vit tjetër bashkëpunimin mes tyre. Skuadra kampione e Botës dhe Europës, e ka shfrytëzuar opsionin që e kishte në kontratë brazilianin, i cili te Liverpulli u transferua gjatë vitit 2018-të nga rradhët e Romës. Atë kohë Beker me “redsat”

Interi dhe Reali vijnë me një mega shkëmbim!

Real Madrid dhe Inter po projektojnë një operacion të madh për në merkaton e verës, e ku në qendër të vëmendjes janë Luka Modriç dhe Milan Shkriniar. Pavarësisht moshës 34-vjeçare, Modriç mbetet ende një lojtar i madh, mirëpo “zikaltërit” mund të detyrohen të sakrifikojnë mbrojtësin sllovak për të mbërritur te kroati. Klubet

Drita e Bogovinës mund ekipin serb të Radnik nga Pozharevaci

Drita e Bogovinës tashmë disa ditë ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror nën drejtimin e trajnerit Ardian Imeri, teksa gjatë ditës së sotme kjo skuadër ka zhvilluar edhe ndeshjen e dytë kontrolluese, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shqiptare që garon në Ligën e Dytë – Perëndim për kundërshtarë pati skuadrën serbe të Mladi