Struga Trim Lum dy ditë para startit të sezonit vjen edhe me një transferim tjetër

Struga Trim Lum dy ditë para startit të sezonit të ri futbollistik ka arritur që të bëjë për vete mbrojtësin e krahut të majtë të Bregallnicës, Filip Milenkovski, njofton “infOSport.mk”.

Bëhet fjalë për një futbollistë 30-vjeçar, i cili ka një eksperiencë të madhe në futbollin elitarë, duke luajtur me skuadrat si Pelisteri dhe Sileksi.

Përforcimi i rradhës për ekipin tonëFC Struga Trim Lum dhe Filip Milenkovskinënshkruajnë kontratë bashkëpunimi#WelcomeMilenkovski ⚪️🔴#forcaStruga 💪

Публикувахте от F.C. Struga в Четвъртък, 6 август 2020 г.

Ai numëron gjithsej 143 ndeshje dhe 3 gola të shënuar, që të gjithë me Pelisterin, me të cilën skuadër ka zhvillar 120 ndeshje.

Milenkosvki bëhet kështu emri i 10-të i ri në rradhët e Struga Trim Lum, pas futbollistëve, si: Agon Hani, Pajazit Saliu, Hristijan Maleski, Arlind Shabani, Marjan Altiparmakovski, Aleksandar Ristevski, Raif Mirseloski, Besir Ramadani dhe Jasmin Mecinoviq.

Gjithsej të etiketuara

Leave a Reply