Bartomeu me bashkëpunëtorë japin dorëheqje!

Barcelona do të ketë drejtues të ri, pasi presidenti i deritanishëm i “katalunasve”, Josep Bartomeu, së bashku me bashkëpunëtorët e tij kanë dhënë dorëheqje.

Bordi drejtues i ekipit katalan ishte nën një presion shumë të madhe gjatë kësaj periudhe, për shkak zhurmës që u krijua me Lionel Messin dhe hapave të gabueshëm në ndërtimin e një skuadre të re nën drejtimin e Ronald Kuman.

Si duket disfata në ndeshjen “El Clasico” përballë Realit të Madridit ishte kapaku, që e shtyu Bartomeun të jap dorëheqje të parevokueshme.

Leave a Reply