Kololi shënon në barazimin e Cyrihut ndaj Sionit (VIDEO)

Benjamin Kololi ka arritur të shënojë edhe golin e tretë sezonal me fanellën e Cyrihut, skuadër kjo që barazoi 2:2 në transfertën ndaj Sionit, në ndeshjen e vlefshme për javën e 8-të në elitën e futbollit zviceran, njofton “infOSport.mk”. Kololi shënoi golin e dytë për ekipin e tij në minutën e

Ibrahimaj në super formë, i dhuron fitoren Vikingut me dy golat e tij (VIDEO)

Futbollisti shqiptarë me origjinë kosovare, Ylldren Ibrahimaj ka shkëlqyer sot me fanellën e Vikingut, duke e ndihmuar këtë skuadër që të shënojë fitore 2:1 në transfertën ndaj Sarpsborg 08, njofton “infOSport.mk”. Që të tre golat u regjistruan në pjesën e dytë, ndërsa të parët që avansuan ishin vendasit e Sarpsborg 08,

“Mos e prek shqiptarin tim”, Xhaka shtyn shokun dhe eviton përplasjen e Alioskit pas përfundimit të ndeshjes

Lids Junajted-Arsenal ishte një ndeshje e luftuar dhe plot rivalitet, por gola nuk pati. Takimi i javës së 9-të në Premierligë, u mbyll në barazim 0:0. Minuta e 52-të solli edhe largimin e sulmuesit të “topçinjëve”, Nikolas Pepe me karton të kuq. Sulmuesi i Arsenal goditi me kokë futbollistin shqiptarë, Ezgjan

Januzaj asiston, Sociedadi fiton dhe nuk e lëshon kreun (VIDEO)

Real Sociedad ka siguruar edhe fitoren e 7-të në sezonin e ri të La Ligas, duke kryesuar i vetëm renditjen me 23 pikë. Skuadra baske ia doli të fitonte 0:1 në udhëtim te Kadiz, duke konfirmuar formën e mirë që po kalon në kampionatin spanjoll. Golin e vetëm dhe të fitores

Cake sërish në element, tashmë specialistë i golave “alla Quaresma” (VIDEO)

Struga Trim Lum vazhdon me paraqitjet e mira dhe rezultatet befasuese, teksa sot në kuadër të javës së 12-të mundi Renovën minimalisht 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm të takimit e realizoi mbrojtësi Klisman Cake, i cili në këtë mënyrë arriti të shënojë edhe golin e dytë sezonal në vazhdimësi,

Bashkim Arifi me këtë foto shumë domethënëse uron Elezin për ditëlindjen dhe golin debutues me ekipin e parë të Shkëndijës

Puna është ajo që të sjellë suksesin. Ndonjëherë futbollistët e rinj zhgënjehen dhe mendojnë edhe largimin nga fushat e sportit, mirëpo në raste të tilla, janë aty trajnerët, pedagogët për ti drejtuar dhe dhënë kurajo atyre për të vazhduar edhe më fuqishëm në rrugëtimin e tyre. E dimë se rruga

Çairi pasurohet edhe me një palestër, e njëjta emërohet me emrin e veprimtarit Alush Hamidi

Shtatë vite pasi u përurua shkolla fillore “Kongresi i Manastirit” në Shkup, në ditën e alfabetit, u bë edhe lëshimi në përdorim i palestrës sportive. Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu vlerësoi mirkuptimin që kishte drejtori i kësaj shkolle deri sa nxënësit nuk kishin palestër sportive. “Para shtatë viteve në të

Shkëndija dhe Shkupi barazojnë, fiton Struga T&L, Makedonija GJ.P e ka seriozisht

Shkëndija dhe FC Shkupi janë ndarë me barazim 1:1 në derbi ndeshjen e javës së 12-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje tipike kampionale, e cila në tërësi e përmbushi termin e një derbi të vërtetë, në fund barazimi ndoshta ishte edhe epilogu më real, edhe