“Xixa” me Bonuçin dhe Anjellin, Konte: Pres më shumë respekt nga Juvja

Ndeshja e kthimit e ½ së finales midis Juventusit dhe Interit nuk prodhoi gola, rezultat që kualifikoi bardhezinjtë e Andrea Pirlos në finalen e madhe të Kupës së Italisë, kjo pasi “Zonja e Vjetër” kishte shënuar fitore 2:1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në “Xhuzepe Meaca”. Polemikat nuk munguan në

Pas ndeshjes Sociedad-Junajted, edhe ajo midis Benfikës dhe Arsenalit do të zhvillohet në Itali!

Pas ndeshjes Real Sociedad-Mançester Junajted që do të luhet në Torino të Italisë, edhe një ndeshje tjetër e Liga Europa do të zhvillohet në tokën italiane, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për ndeshjen Benfika – Arsenal, ndeshje kjo që do të zhvillohet në stadiumin “Olimpiko” të Romës. Më herët sot, UEFA ka treguar

FFM në krye me Sejdinin mendojnë për klubet, do ua paguajnë testet për “Covid 19”

Këtë fundjavë starton stinori pranveror në elitën e futbollit vendor, ndërsa para nisjes të gjithë futbollistët dhe stafi teknik i secilit klub do të ju nënshtrohet testeve për “Covid 19”. Për këtë Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut në krye me Muhamed Sejdinin, ka marrë përsipër që ti mbulojë  të