Sileksi – Shkëndija nuk transmetohet në TVM2

Takimi Sileksi – Shkëndija që do të luhet nesër në kuadër të xhiros së 19-të në elitën e futbollit vendor nuk do të transmetohet në TVM2 dhe Arena Sport ashtu siç ishte paraparë në program. Çështja e transmetimit ka dështuar në moment të fundit. Ashtu siç mëson “Sportmania” sipas burimeve jozyrtare, për shkak të ndryshimit të kohës dhe kushteve

Struga Trim Lum bënë për vete Besir Isenin!

Struga Trim Lum ka bërë edhe goditjen e tretë në merkaton e janarit, teksa sot ka prezantuar mbrojtësin 20-vjeçar, Besir Iseni, njofton “infOSport.mk”. Iseni te Struga Trim Lum vjen nga rradhët e Vëllazërimit, ndërsa i njëjti përveç që luan si mbrojtës i fundit, i njëjti mund të luaj edhe si mbrojtës

Super gol i Asanit në fitoren e Partizanit, Zhunior shënon golin debutues

Jasir Asani ka shënuar një super gol me fanellën e Partizanit në Superligën shqiptare, duke ndihmuar skuadrën e tij për të mundur Kastriotin në transfertë me rezultatin 3:0, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani Asani në këtë ndeshje në lojë u inkuadrua nga bankina, kur në minutën e 66-të zëvendësoi Bardhin, derisa në minutën

Liverpulli në krizë, pëson edhe disfatën e tretë me rradhë (VIDEO)

Liverpulli i Jurgen Klop është në krizë rezultatesh, ndërsa tregues më i mirë për këtë është disfata e tretë e njëpasnjëshme, e pësuar sot përballë Leçester Sitit,njofton “infOSport.mk”. Edhe pse skuadra nga “Enfilld” ishte në avantazh, në fund pësoi disfatë 3:1, duke u larguar në këtë mënyrë edhe më shumë nga

Njihuni me të gjitha transferimet e dy skuadrave pretendente për titull, Shkëndijës dhe FC Shkupit

Shkëndija e Tetovës stinorin vjeshtorë e mbylli në pozitën e parë me 6 pikë epërsi ndaj ndjekësve më të afërt, FC Shkupit dhe Makedonija GJ.P. Këtë epërsi “kuqezinjtë” besojnë se do e adiministrojnë deri në fund të sezonit, edhe pse duhet të kenë frikë FC Shkupin, skuadër kjo që gjithashtu

Messi me një tjetër veprim të madh, dhuron ‘këpucët e rekordit të madh’ për t’u shitur në ankand

Lionel Messi përveç që është një futbollistë i shkëlqyer në fushën e futbollit, ai është një njeri i madh edhe jashtë saj. Sulmuesi argjentinas së fundmi ka dhuruar këpucët e tij sportive, të cilat do të dalin në ankand gjatë këtij viti. Me paratë e mbledhura nga shitja e tyre, do të

Gjithsej të etiketuara