Shënoi gol për Maqedoninë në kontrolluese, Fati Ismaili: Pres ftesë nga seleksionuesi në të ardhmen

Mbrojtësi i Shkupit, Fati Ismaili ishte njëri nga të ftuarit në grumbullimin e seleksionuesit të përfaqësueses së Maqedonisë së veriut, Igor Angellovski në mini-kampin e organizuar me futbollist vendor. Përveç seancave stërvitore, sot të përzgjedhurit e Angellovskit zhvilluan edhe ndeshje kontrolluese ndaj Rabotniçkit, të cilën e fituan me rezultat 2:0, ndërsa

Njëri nga futbollistët maqedonas të Tiranës rezulton pozitiv me “Covid 19” 

Problemet nuk kanë fund për Tiranën.  Një ndër futbollistët më standard të kësaj skuadre, mbrojtësi maqedonas, Filip Najdovski, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ai ka qenë në Maqedoni gjatë këtyre ditëve dhe pritej të grumbullohej me ekipin kombëtar në mini-kampin e organizuar nga seleksionuesi Igor Angellovski, por pas testimeve të bëra

Shaqiri në këtë mënyrë uron pavarësinë e Kosovës    

Ylli shqiptarë i Liverpullit, Xherdan Shaqiri ka uruar ditën e Pavarësisë së Kosovës. Sot (17 shkurt), Kosova feston 13-vjetorin si shtet i pavarur. Shaqiri është një ndër yjet e shumtë shqiptarë që ka uruar ditën e Pavarësisë. “Urime dita e Pavarësisë, 17 shkurt” - shkruhej në foton e tij të postuar në Twitter. https://twitter.com/XS_11official/status/1362016345609695234?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1362016345609695234%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.cna.al%2F2021%2F02%2F17%2Fxherdan-shaqiri-uron-pavaresine-e-kosoves%2F

Meritan Shabani shënon për Ditën e Pavarësisë së Kosovës dhe feston me sexhde (VIDEO)

Meritan Shabani ka shënuar golin e parë për skuadrën holandeze VVV-Venlo që kur se futbollisti kosovar u transferua nga skuadra angleze e Vulverhemptonit, njofton “infOSport.mk” Meritan Shabani shënoi golin e fitores për Venlon, edhe atë në kohën shtesë prej dy herë nga 15 minuta, kjo pasi ndeshja çerekfinale e Kupës së

Altin Lala vjen me një mesazh të fuqishëm: Sa më shpejtë me një flamur dhe një kombëtare

Sot Kosovaa feston 13 vite Pavarësi. Në nder të kësaj dite, dje në Dardani u zhvillua një ndeshje mes veteranëve të Shqipërisë dhe atyre të Kosovës. Sfida u zhvillua në stadiumin e ekipit “2 Korriku”, ndërsa në të kishte emra si Lala, Bogdani, Bushi, Agolli, Dallku, Dragusha, Keçi etj… Megjithatë, gjithë këto

Enis Bardhi në ditën e pavarësisë së Kosovës shënon golin e parë të këtij edicioni në La Liga (VIDEO)

Enis Bardhi ka gjetur golin e tij të parë në sezonin aktual në La Liga, teksa sonte shënoi ndaj liderëve të Atletiko Madridit, njofton “infOSport.mk”. Bardhi shënoi pas 17 minutave lojë, kur mjaft mirë u shërbye në zonën kundërshtare nga ana e Zhorge de Frutos, dhe nga afërsia nuk e kishte

Maqedonia e Angellovskit mundi Rabotniçkin, shënon edhe Fatih Ismaili

Të përzgjedhurit e seleksionuesit të Maqedonisë, Igor Angellovski, për mini kampin që zgjati 3 ditë, kanë arritur fitore 2:0 përballë Rabotniçkit në ndeshjen kontrolluese e cila u zhvillua sot në fushën pranë FFM-së në Shkup. Kjo ndeshje ishte një kontrolluese e mirë dhe takim interesant në të cilin seleksionuesi i përfaqësueses

Mbappe fanellën me të cilën i shënoi 3 gola Barcelonës ja dhuroi Khabibit

Kylian Mbappe u shpall njeriu i ndeshjes kundër Barcelonës në takimin e parë që skuadra e tij, PSZh, e zhvilloi në “Kamp Nou” në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Ylli francez i PSZh-së shënoi “hat-trik” në fitoren 4:1 të skuadrës kampione të Francës, që