Kosova me shumë mungesa, por synon fitoren e parë në kualifikime kundër Andorrës

Përfaqësuesja e Kosovës mbrëmë ka zhvilluar stërvitjen e fundit në “Andorra National Stadium”, aty ku të enjten me fillim nga ora 20:45 do ta luajë ndeshjen e radhës në kuadër të Grupit “I”, e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2024”. Dardanët në këtë ndeshje hyjnë me mungesa të rëndësishme, pasi për

Shqipëria favorite absolute sipas kompanive të basteve

Shqipëria shihet si superfavorite nga kuotat e basteve në kompanitë ndërkombëtare. Përpara këtij takimi, “kuqezinjtë” e Edi Rejës kuotohen me koeficientin 1.25. Barazimi vlerësohet me 5.5, ndërsa për ata që guxojnë të parashikojnë një fitore të skuadrës vendase, koeficienti është vërtet shumë shpërblyes: 15.2. Ndeshjen e fundit me Andorrën, Shqipëria e

Të shara, ngritje zëri dhe kritika nga Reja në dhomat e zhveshjes! Barazimi me Andorrën lë pasoja te Kombëtarja shqiptare

Shqipëria nuk arriti të merrte më shumë se një barazim ndaj Andorrës dhe natyrisht është një rezultat i turpshëm duke parë kundërshtarin përballë që kishte në “Elbasan Arena”. Por, “VipSport.al” ka mësuar se nuk ka qenë vetëm kjo e keqja e ndeshjes duke qenë se edhe situata pas ndeshjes nuk ishte

Falë gafës së portierit kundërshtarë, goli i Sadikut ndaj Andorrës bëhet i famshëm në internet (VIDEO)

Kombëtarja e Shqipërisë mbrëmë në kuadër të ndeshjeve eliminatore për “Euro 2020” si mysafir shënoi fitore 3:0 ndaj Andorrës, duke bërë që shumë shpejtë të harrohet ajo disfatë 0:2 në “Loro Boriçi” ndaj Turqisë. “Kuqezinjtë” në ndeshjen e mbrëmshme i udhëhoqi Ervin Bulku, njëherit ndihmës i Kristian Panuçit, i cili u

Andorrë-Shqipëri, rast i mirë që të rikthehet vetëbesimi te “kuqezinjtë”

Pas disfatës së dhimbshme ndaj Turqisë, që rezultoi edhe me shkarkimin e trajnerit Kristian Panuçi, kombëtarja e Shqipërisë sonte do të zhvillojë edhe ndeshjen e dytë në kuadër të grupit “H”, e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2020, njofton “infOSport.mk”. “Kuqezinjtë” këtë herë do të zbresin në fushë përballë