Juventusi duhet të zgjedh: Ronaldo apo De Ligt

Juventusi nuk është në një situatë të prosperuar financiare, ashtu që pas përfundimit të sezonit aktual, drejtuesit “bardhezi’ do të duhet të marrin një vendim shumë të rëndësishëm, shkruan “Tuttomercatoëeb”, përcjellë “infOSport.mk”. Për të kapërcyer efektet negative të pandemisë, gjigandët nga Torino do të detyrohen të humbin të paktën njërin nga

Shkëmbim spektakolarë, De Ligt në Madrid, dy yje të Realit te Juventusi!

Juventusi dhe Real Madridi mund të kryejnë një shkëmbim spektakolar, teksa e përditshmja spanjolle, “Don Balon”, shkruan se numri një i madrilenëve, Florentino Perez, është i gatshëm t’ia ofrojë Juventusit dy brazilianët Marcelo dhe Eder Militano në këmbim të holandezit, Mathijs de Ligt. Marcelo dhe Militao nuk bëjnë pjesë në planet

Pas De Ligt, Juventusi merr edhe një tjetër futbollistë nga Ajaksi!

Skuadra kampione e Italisë, Juventusi ka shfaqur interesim për mbrojtësine  Ajaksit, Sergino Dest. 20-vjeçari ka shkëlqyer te skuadra hoandeze,  teksa Juventusi e sheh atë si përforcimin ideal për krahun e djathtë të mbrojtjes. Ajaksi për shërbimet e Dest kërkon 20 milion euro, shumë kjo që nuk duhet të jetë problem për “Zonjën

De Ligt shtang Juventusin (VIDEO)

Ajaksi është gati për të bërë senzacionin e rradhës në kuadër të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Pas eliminimit të skuadrës kampione të Europës, Realit të Madridit, futbollistët e rinj të Ajaksit janë shumë pranë senzacionit të rradhës, këtë herë eliminimit të Juventusit dhe kualifikimit për në gjysmëfinale. Pas

PSZH-ja godet Juven dhe Barcelonën, 150 milion euro për dy yjet e Ajaksit

PSZH-ja është ende nën hetim nga UEFA mbi normat e “Fair Play-it Financiar”, por ndërkohë nuk ka ndërmend që të frenojë vrullin e saj në merkato. Madje, dominuesit e kampionatit francez kanë vendosur që të përgatisin një ofertë të frikshme për fuqizuar skuadrën e tyre në pritje të sezonit të ardhshëm,