Kosova nuk dorëzohet deri në fund, Muriqi sërish heroi “dardan” (VIDEO)

Është mbyllur në barazim 1:1 ndeshja midis Kosovës dhe Greqisë e vlefshme për kualifikueset e Botërorit, “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Kosova ishte kundërshtarë më i mirë në fushë, duke kërcënuar në disa raste portën greke, megjithatë ishin mysafirët që kaluan të parët në avantazh me anë të Duvikas në fundin e

Me plotë 10 mungesa, ja si do të duket formacioni i Kosovës sot kundër Greqisë!

Përfaqësuesja e Kosovës luan sonte ndeshjen e tretë brenda gjashtë ditësh. Pas dy humbjeve nga Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia, “Dardanët” do të përballen edhe me një kombëtare tjetër nga Ballkani, këtë herë me Greqinë në Athinë, në kuadër të grupit 3 të Ligës “C” në Ligën e Kombeve. Mirëpo në

Fitorja në Shkodër nderon Italinë, mund të peshkojë Greqinë për kundërshtarë

Eshtë publikuar tashmë renditja e FIFA-s për kombëtaret pas ndeshjeve të fundit eliminatore dhe Italia mund të buzëqeshë, pasi është përmirësuar me dy pozicione, duke marrë kështu statusin e kokës së grupit. Fitorja në Shkodër me Shqipërinë ka bërë që italianët të lënë vendin e 17-të dhe të ngjiten në të

EHF përjashton Greqinë nga KE për grupmosha të reja

Reprezentacioni i kadeteve të Greqisë është përjashtuar nga Kampionati Evropian për hendbolliste deri në moshën 17-vjeçare, që aktualishty po mbahet në Shkup. Pas skandalit nga ana e përfaqësueses greke në ndeshjen e djeshme ndaj Maqedonisë, Federata evropiane e hendbollit (EHF), shumë shpejtë sot solli vendim që Greqia të suspendohet dhe dënohet. "U