Çalhanoglu kaloi me sukses vizitat mjekësore te Milani (VIDEO)

Hakan Çalhanoglu ka kaluar me sukses kontrollimet mjekësore te Milani, me ç’rast turku edhe zyrtarisht mund të konsiderohet si një futbollist i ri i “rossonerëve”. Gjatë ditës së diel mesfushori turk arriti në Milano me aeroplan privat, ndërsa gazetarëve që prisnin për ta intervistuar atë ju tha se ndjehet shumë i

Çalhanoglu arriti në Milano, nesër prezantohet si “kuq e zi”

Hakan Çalhanoglu ka mbërritur në Milano, ku fllimisht pritet që të ju nënshtrohet vizitave mjekësore dhe më pas të nënshkruajë kontratë me skuadrën e Milanit. Mesfushori turk, i mbështetur fuqimisht nga menaxheri i ekipit Mirabelli, te “rossonerët” do të arrijë për një shifër prej 20 milion euro. Ai në aeroportin Linate arriti

Çalhanoglu pranë transferimit te Milani

Turku Hakan Çalhanoglu është shumë pranë transferimit te skuadra e Milanit. Një gjë të tillë pohon “Funke-Sport-Information”, sipas të cilëve mesfushori i Bajer Leverkuzenit ka pranuar kushtet e ofruara nga klubi italian, dhe shumë shpejt pritet zyrtarizimi i kontratës së tij me “rossonerët”. Bisedimet me Milanin gjithashtu i ka konfirmuar edhe