Pas humbjes, Ventura: Ishim të pafat, do ta përmbysim rezultatin në “San Siro”

Trajneri i Italisë, Xhanpiero Ventura pas disfatës së pësuar nga Suedia në konferencën për media është shprehur se futbollistët e tij do të përmbysin rezultatin në ndeshjen e kthimit në “San Siro” “Ishim të pafat. Ata nuk na rrezikuan asnjëherë seriozisht, ndërsa goli ishte aksidental. Ne krijuam disa mundësi, teksa goditëm

“Play off”-i i Botërorit, Italia rrezikon kualifikimin, mposhtet nga Suedia (VIDEO)

Përfaqësuesja e Italisë dhe njëherit katër herë fituesja e Kupës së Botës rrezikon të mbetet jashtë eventit të Botërorit që do të luhet vitin e ardhshëm në Rusi, pasi sonte u mposht nga Suedia në ndeshjen e parë të “Play off”-it me rezultat 1:0. Të përzgjedhurit e Xhempiero Venturës nuk ishin