Shkëndija i falet Ibraimit, Shkupi në frymën e fundit mundi Renovën

Shkëndija falë “dopietës” së Besart Ibraimit ka mundur Akademia Pandevin në ndeshjen e vlefshme të javës së 6-të, që u zhvillua në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Bomberi kërçovarë shënoi nga një gol në secilën pjesë, ndërsa për Akademia Pandev realizoi Sashko Pandev. Një ndeshje infarkt u zhvillua në Çair, aty  ku FC Shkupi

LPFMV vjen sot me dy përballje

Java e 6-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë starton sot me dy ndeshje, njofton “infOSport.mk”. Në aksion do të jenë 3 skuadra shkupjane, Makedonija Gj.P, Vardari dhe Rabotniçki. Këta të fundit në arenën “Todor Proeski” do të mirëpresin Struga Trim Lum, ndërkohë në Gjorçe Petrov ekipi i Makedonija GJ.P do

Caktohen emrat e arbitrëve, ja kush referon ndeshjet, FC Shkupi-Vardari dhe Renova-Shkëndija

Komisioni i arbitrëve pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, ka bërë të ditur listën e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e javës së 6-të në LPFM, që në program janë të mërkurën, njofton “infOSport.mk”. Kësisoj derbin mes rivalëve të vjetër të Shkupit që do të zhvillohet