KF Vardari transferon futbollistin e Shkëndijës

KF Vardari nga Forina ka arritur marrëveshje për huazimin e talentit të Shkëndijës, Kushtrim Tairi, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë vetëm 19-vjeçar, i cili aktualisht është pjesë e përfaqësueses U19 të Maqedonisë. Ndryshe Tairi bëhet përforcimi i tretë i Vardar Forinës, pas Dejan Leskaroskit dhe Amir Jashar. Përveç këtyre transferimeve,

KF Vardari bëhet me trajneri të ri

Pas ndryshimeve të bëra në udhëheqësi, KF Vardari nga Forina e Gostivarit, ka njoftuar edhe për ndryshime në stafin teknik, njofton “infOSport.mk”. Kështu drejtuesit e ri të skuadrës që garon në Ligën e Dytë – Perëndim, kanë vendosur që postin e trajnerit për sezonin e ri garues 2020/2021 t’ia besojnë, Ilami

Njihuni me ekipin e ligës së dytë që transferoi 14 emra të rinj, 7 vetëm në ditën e fundit të merkatos

Mbrëmë në mesnatë edhe zyrtarisht u mbyll merkatoja e dimrit në futbollin vendor, ndërsa epitetin e skuadrës kampione kur janë në pyetje transferimet e futbollistëve të rinj, e mban skuadra e Ligës së Dytë – Perëndim, Vardari i Forinës, që ka arritur të transferojë plotë 14 futbollistë, 7 prej të