Klop flet për paraqitjen e Shaqirit në derbin e madh ndaj Junajtedit!

Trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop ka thënë fjalë të mira për futbollistin shqiptarë, Xherdan Shaqiri, pas paraqitjes së këtij të fundit në ndeshjen derbi kundër Mançester Junajtedit. Shaqiri ishte titullar në këtë ndeshje, duke luajtur 76 minuta pastaj u zëvendësua me Kurtis Xhons. Sidoqoftë, trajneri gjerman mendon se ka gabuar me vendimin

Klop i tregon Rashicës se çfarë duhet të bëjë që të jetë pjesë e Liverpullit

Trajneri i Liverpullit, Jurgen Klop ka folur sot në lidhje me transferimet e mundshme të verës te skuadra e tij. Timo Verner dhe Milot Rashica janë dy futbollistët kryesorë që janë në fokusin e skuadrës angleze andaj edhe pyetja ju bë rreth këtyre dy futbollistëve. Ndërkohë përgjigja e Klop ishte e