Disfata 6:1 nga Ekuadori bëri që futbollistët e Kolumbisë të përplasen fizikisht mes vete!

Një skandal i vërtetë ka ndodhur tek kombëtarja e Kolumbisë pas humbjes tupëruese 6:1 ndaj Ekuadorit, ndeshje kjo e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”. Sipas raporteve që vijnë nga Kolumbia, futbollistët e kësaj kombëtare pas përfundimit të ndeshjes në dhomat e zhveshjes janë kapur fyt për fyti, duke

Kolumbia me një përmbysje spektakolare mund Francën midis Parisit (VIDEO)

Kolumbia me një përmbysje të çmendur ka arritur që të fitoj Francën në “Stad de France” në Paris, njofton “infOSport.mk”. “Los Kafeteros” ishin në disavantazh prej dy golave (0:2), megjithatë në fund i’a dolën të shënojnë fitore me rezultatin 3:2. Olivie Zhiru (11’) dhe Toma Lemar (26’) kaluan në epërsi prej dy

Gjesti racist mesfushorit të Kolumbisë i kushtojë 5 ndeshje pezullim

FIFA ka marrë vendimin final për incidentin e ndeshjes miqësore midis Kolumbisë dhe Koresë së Jugut të zhvilluar muajin e kaluar. Mesfushori kolumbian i Boka Xhuniors, Edvin Kardona kishte fyer futbollistët koreano-jugorë duke bërë një gjest racist. Ai tërhoqi sytë duke i zgjatur për të imituar “aziatikët”. Vendimi i institucionit më të