Evra pezullohet me tetë muaj nga UEFA, i prishet kontrata edhe me Marsejën!

Incidenti i ndodhur në Portugali, në prag të sfidës mes Guimaresit dhe Marsejës, ku Evra goditi me shkelm në fytyrë një tifoz francez, u mor në shqyrtim nga institucioni më i lartë i futbollit europian. UEFA ka vendosur një pezullim të gjatë për ish mbrojtësin e Juventusit dhe Mançester Junajtedit, prej