Disfata për tre skuadrat shqiptare në Liga Europa, Luftëtari thuajse i eliminuar

Të enjten janë zhvilluar pjesa më e madhe e ndeshjeve të raundit të parë eliminatorë në kuadër të Liga Europa, ku ndeshjet e tyre i zhvilluan edhe tre skuadrat përfaqësuese të Shqipërisë, Luftëtari, Partizani dhe Laçi, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht këta të fundit kanë ndoshta edhe gjasat më të mëdha për të

Shkupjani Fatih Jusufi i bashkohet Luftëtarit!

Futbollisti i talentuar shkupjan, Fatih Jusufi është shumë pranë akordit me skuadrën e Superligës shqiptare të Luftëtarit, njofton “infOSport.mk”. Ish futbollisti i FC Shkupit, i cili më parë ishte në prova edhe te skuadra turke e Bursaspor ndodhet në Gjirokastër, aty ku brenda këtyre ditëve pritet që të firmos edhe zyrtarisht