Useini shumë larg SC Gjilanit, rikthehet në Maqedoni, por edhe Kosova opcion

Muhamed Useinin me shumë gjasa edicioni i ri do ta  gjejë më skuadër të re. Mesfushorit tetovar këtë verë i përfundon kontrata me Gjilanin, ndërsa informacione të afërta me “infOSport.mk” bëjnë me dije se palët janë shumë larg një marrëveshje të re. Useini pjesë e Gjilanit ishte 3 vite të plota,

Muhamed Useini shpallet kampion vjeshtorë me Gjilanin e tij në Kosovë (VIDEO)

Muhamed Useini falë grindës që tregon në çdo ndeshje, tashmë dy vite me rradhë është një titullarë i padiskutueshëm te Gjilani, me të cilën skuadër sot festuan titullin kampion vjeshte në elitën e futbollit të Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Meti me Gjilanin e tij sot në ndeshjen derbi të javës së 18-të

Rikthimi te fitorja, trajneri i ri dhe ndeshja me Prishtinën, Muhamed Useini i Gjilanit flet për të gjitha

Skuadra e Gjilanit ka shijuar fitoren e parë pas shtatë ndeshjeve në të gjitha garat, nën drejtimin e trajnerit të ri, Ismet Munishi, i cili ditë më parë e zëvendësoi Bylbyl Sokolin. “Kuqebardhët” triumfuan me rezultat 2:1 ndaj Trepçës ’89 në kuadër të xhiros së 25-të të Superligës së Kosovës në

Useini humb startin e kampionatit në Kosovës, do të mungojë plotë 6 javë

Muhamed Useini do të humbas startin e kampionatit në elitën e futbollit kosovar, që starton këtë fundjavë, njofton “infOSport.mk”. Useini pësoi një lëndim të rëndë në miqësoren e fundit, që Gjilani i tij e zhvilloi kundër Arbërisë. Për shkak seriozitetit të lëndimit, Useini menjëherë ishte dërguar në spitalin e Prishtinës, ndërsa