Ndodhi kjo në ndeshjen historike të Panamasë, gjyshja futet në fushë dhe shtiret si e dëmtuar (VIDEO)

Kualifikimi historik i Panamasë në Botërorin e vitit të ardhshëm në Rusi, u veçua edhe me një ngjarje të pazakontë. Një gjyshe nga Panamaja kualifikimin e vendit të saj në një event të rëndësishëm futbollistik e festoi me futjen e saj në fushë. Kur skuadra e saj ishte në avantazh 2:1