Kumanovari Selahi shënon golin debutues në elitën e futbollit kroat (VIDEO)

Lindon Selahi, kumanovari i cili ka veshur edhe fanellën e kombëtares shqiptare, ditën e sotme me fanellën e Rijekës ka gjetur golin debutues në elitën e futbollit kroat, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari Selahi te Rijeka u transferuar gjatë merkatos së verës, kur erdhi nga skuadra e Tuente, edhe pse edicionin e kalular

Dramë në “San Siro”, 19-vjeçari me gol në minutat shtesë shpëtoi Montellan (VIDEO)

Milani ka shënuar fitore me rezultatin 3:2 përballë Rijekës në një ndeshje dramatike që u zhvillua sonte në “San Siro”, njofton “infOSport.mk”. Andre Silva shënoi golin e parë për Milanin në minutën e 14-të, duke ndëshkuar në këtë mënyrë dy rastet e humbura nga ana e futbollistëve të Rijekës. Me këtë gol

Ejupi dhe Zhuta kandidat për në formacionin e vitit në Kroaci

Dy reprezentuesit e Maqedonisë, Muzafer Ejupi dhe Leonard Zhuta janë selektuar si kandidat për të qenë pjesë e fomacionit të vitit në elitën kroate. Golashënuesi i Osijekut, Ejupi me 14 finalizime në këtë sezon dhe mbrojtësi i majtë i Rijekës, Zhuta  janë përfshirë nga ueb-faqja e sportit “Gol”, si kandidat