Ylli brazilian i Tottenhamit cak i një sulmi me armë zjarri në vendlindjen e tij

Sipas një raportimi të fundit nga gazetari Jovem Pan Esporte, mbrojtësi i Tottenham Hotspur, Emerson Royal është qëlluar me armë zjarri gjatë një vizite të fundit në Brazil. Mbrojtësi brazilian i krahut besohet se është përfshirë në një sulm në Sao Paulo, i cili rezultoi në shkrepjen e një arme zjarri. Fatmirësisht,

Zyrtare, Perishiq  i Inter transferohet në Angli te Totenhami!

Ivan Perishiq është transferuar edhe zyrtarisht te klubi anglez, Totenham Hotspur. Kroati me përvojë të madhe do t’i bashkohet klubit londinez më 1 korrik pas skadimit të kontratës së tij me Interin. 33-vjeçari ka nënshkruar me “Spurs” deri në vitin 2024, duke u bashkuar sërish me strategun italian, Antonio Konte. https://twitter.com/SpursOfficial/status/1531645423906983939?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1531645423906983939%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdemokracia.com%2Fzyrtare-perisiq-transferohet-te-tottenham-hotspur%2F Perishiq te Interi

UEFA dënon Totenhamin dhe Murinjon

Totenhami dhe trajneri i tyre, Hoze Murinjo janë dënuar së fundmi nga UEFA, pasi ndeshja e “spërsave” ndaj skuadrës angleze të Antverpen në kuadër të Liga Europa filloi me vonesë. Skuadra angleze pësoi humbje me rezultat 1:0 në këtë ndeshje. Delegatët e UEFA-s shënuan gjithçka dhe ngarkuan me përgjegjësi pikërisht klubin anglez. Murinjo