Botërori i futsalit, Kombëtarja shqiptare grumbullohet në Prishtinë, pjesë e saj edhe kumanovari Ylber Alili

Kombëtarja shqiptare e Futsalit gjatë ditës që lamë pas ka bërë grumbullimin në kuadër të fazës para-eliminatore për Botërorin e vitit 2024. “Kuqezinjtë” janë grumbulluar në Prishtinë, ku edhe do të zhvillojnë përgatitjet, teksa trajneri Erind Resuli ka bërë publike edhe listën me emrat e 15 lojtarëve që janë thirrur

Alili dhe Neziri nga Maqedonia pajisen me pasaporta shqiptare, gati për Shqipërinë

Dy ndër lojtratë më të mirë të futbollit në palestër në vendin tonë, Ylber Alili dhe Eljesa Neziri, prej sot edhe zyrtarisht janë pajisur me pasaporta shqiptare, njofton ‘infOSport.mk’. Që të dy në këtë mënyrë në të ardhmen do të përfaqësojnë kombëtaren e Shqipërisë në futsal, edhe pse në të