Struga Trim Lum-Zhalgiris, konfirmohen stadiumet dhe orari i ndeshjeve të raundit të parë

Struga Trim Lum për herë të parë do të përfaqësojë Maqedoninë e Veriut në Ligën e Kampionëve, pasi edicionin që lamë pas u shpallën kampion në futbollin elitar. Debutimin në kompeticionin më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, skuadra strugane do ta ketë në transfertë kundër skuadrës lituaneze të Zhalgiris. Ky takim