Barça shou ndaj Deportivo para “El Clasico-s” me Real Madridin (VIDEO)

Skuadra kryesuese e La Liga-s, Barcelona nuk lejon asnjë befasi. Ata sonte përballë Deportivo Lakorunjës në ndeshjen e javës së 16-të, në “Kamp Nou” të zhvilluar  para 53 607 tifozëve shënuan një fitore të thellë me rezultatin 4:0, fitore kjo që mund të ishte edhe shumë më e thellë në rast se të besuarit e Ernesto Valverdes ishin më të vëmendshëm para portës mysafire, njofton “infOSport.mk”.

Luis Suarez (29’, 47’) dhe Paulinjo (41’, 75’) ishin autorë të golave në këtë ndeshje, teksa si duket nata e sontshme nuk ishte e Lionel Messit, pasi  “pleshti” qëlloi tre herë shtyllën, ndërsa gjithashtu humbi edhe një penalti.

Mirëpo kjo nuk ishte e tëra, pasi gjatë pjesës së parë ishte një vendim i arbitrave që i’a mohoi golin e tretë uruguaianit, Luis Suarez, teksa gjatë pjesës së dytë ishte një shtyllë tjetër.

Kjo super paraqitje e skuadrës “katalunase” ishte një paralajmërim i mirë për ndeshjen e javës së ardhshme ndaj Realit të Madridit në “Santiago Bernabeu”, ndeshje kjo që në program është me 23 dhjetor me fillim në ora 13:00.

Në ndeshjet tjera të së dielës, Las Palmasi dhe Espanjolli barazuan 2:2, Viljareali me rezultatin minimal 0:1 mundi Selta Vigon në transfertë, teksa me po të njëjtin rezultat Girona si vendas ngadhnjeu ndaj Getafes.