Interi dhe Milani në luftë për mbrojtësin e Atl.Madridit

Dy skuadrat milaneze, Interi dhe Milani janë futur në ‘luftë’ për shërbimet e mbrojtësit uruguaian të Atletiko Madridit, Diego Godin. Uruguaianit i përfundon kontarta në fund të sezonit, ndërsa duke pasur parasysh politikat e skuadrës së Atletiko Madridit, për të mos nënshkruar kontrata të reja me futbollistë mbi 30-vjeç, largimi i Diego Godin

Gjithsej të etiketuara

Totenhami ngjitet në pozitën e dytë pas një fitore të lehtë në Uells

Skuadra e Totenhamit është ngjitur përkohësisht në pozitën e dytë në renditje në Premierligë, pasi në ndeshjen e fundit të ditës së sotme në kuadër të javës së 21-të në Premierligë mundi Kardif Sitin me rezultatin 3:0, njofton ‘infOSport.mk’. Me këtë fitore të përzgjedhurit e trajnerit Maurisio Poçetino zbritën Sitin në pozitën e tretë,

Nejmar e tepron, feston me 25 femra

Sulmuesi i PSG-së, Neymar, ka publikuar një fotografi spektakolare të festimeve për ndërrimin e viteve. Lojtari më i shtrenjtë i historisë së futbollit shfaqet i rrethuar nga plot 25 vajza të veshura me të bardha. https://www.instagram.com/p/BsFiHhZgk_a/?utm_source=ig_embed

Alioski e nis me gol 2019-tën, Lidsi me disfatë (VIDEO)

Për Alioskin goli i takimit të sotshëm ishte i 4-ti sezonal, pas atyre ndaj Derbi Kauntit, Norviçit dhe Birmingamit... Ezgjan Alioski e ka nisur me këmbë shumë të mbarë vitin 2019-të. Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Prilepi i Maqedonisë ka shënuar njërin prej dy golave të skuadrës së tij, Lids Junajted,

Kampi i “Edmilson”-it fillon me 3 janar në Gostivar (VIDEO)

Kampi i futbollit i organizuar nga ish-futbollisti i njohur brazilian Edmilson Gomes që u paralajmrua vitin e kaluar do të fillojë me 3 janar në qytetin e Gostivarit. Të njejtën e ka konfirmuar vet Edmilson përmes një video të publikuar në rrjetin e tij social “fejsbuk”, duke njoftuar të gjithë për kampin e ri

ZYRTARE, Fiorentina transferoi kolumbianin që e dëshironte Milani

Skuadra nga Toskana në rradhët e veta ka arritur që të transferojë kolumbianin e Seviljës, Luis Muriel... Transferimi i parë në ‘Serie A’ për vitin 2019-të është vepër e Fiorentinë, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra nga Toskana në rradhët e veta ka arritur që të transferojë kolumbianin e Seviljës, Luis Muriel. Ish futbollisti i Udinezes,

Arsenali superior ndaj Fulhamit, shënon edhe Xhaka (VIDEO)

Skuadra e trajnerit Unaj Emeri realizoi fitore 4:1, ku njëri prej golave mban edhe firmën e futbollistit shqiptarë, Granit Xhaka... Arsenali e ka demoluar Fulhamin në ndeshjen e parë të tyre për vitin 2019-të, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra e trajnerit Unaj Emeri realizoi fitore 4:1, ku njëri prej golave mban edhe firmën

10 transferimet e mëdha që pritet të realizohen në janar!

Eden Hazard te Reali, Isko te Çelzi, Ivan Perishiç te Mançester Junajtedi, Fabregas te Milani, Higuain te Çelzi? Janë këto thashethemet e janarit, që ndonjëra prej tyre mund të bëhet edhe realitet... Merkatoja e janarit shumë herë dinë të sjellë shumë befasi. Duke filluar nga sot, skuadrat në Angli, Gjermani, Francë dhe

‘Dhelprat’ e nisën me këmbë të mbarë vitin 2019-të (VIDEO)

Skuadra e Lester Sitit e ka nisur me këmbë të mbarë vitin 2019-të, pasi në ndeshjen e parë të javës së 21-të në Premierligë, me rezultatin minimal 1:0 si mysafir mundi Evertonin, njofton ‘infOSport.mk’. GOLIN E XHEJMI VARDI NDAJ EVERTONIT, NDIQENI KËTU. Golin e vetëm për ‘dhelprat’ në këtë ndeshje e realizoi Xhejmi Vardi

Granit Xhaka e nis me gol vitin 2019-të (VIDEO)

Arsenali e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0 ndeshjen e parë për vitin 2019-të kundër Fulhamit, e vlefshme për javën e 21-të në Premierligë, njofton ‘infOSport.mk’. Golin e vetëm për ‘topçinjtë’ në këtë ndeshje që po zhvillohet në ‘Emirates Stadium’ në Londër, e realizoi futbollisti shqiptarë, Granit Xhaka. Futbollisti me origjinë nga Kosova përfitoi